Категорії
Визначні місця
Свято-Преображенський собор у Вінниці PDF Друк
Понеділок, 03 листопада 2014, 12:47

Чудова споруда в центрі міста несе в собі пам'ять багатьох поколінь. Час побудови першої будівлі з такою назвою йде далеко вглиб історії. Відомо, що є згадки про церкву в Вінниці зі схожою назвою ще в 1552 році. Та потім вже вона не раз згадується у різних джерелах  На місці колишнього костелу збудували той собор, який ми зараз можемо бачити. У 1833 році він був освячений прямо на святкування Благовіщення, після, вже в 1855 нижню церкву освятили. У різний час храм відвідували царі і історично відомі люди. Мало хто знає, що український письменник М.Коцюбинський саме в цьому соборі приймав таїнство хрещення. І саме в Свято-Преображенському був з'єднаний узами шлюбу. Непросто довелося собору на його шляху.

Його кілька разів закривали, і радянська влада мала нахабство повністю пограбувати собор і віддати його під склад гуми. Під час другого закриття приміщення віддали під спортивний зал. У більш пізній час у церкви проводили концерти органної та камерної музики. Всю споруду повернули церкві вже в 1990 році завдяки указу міської влади.

Зараз у церкві діє недільна школа для дітей від 4 років. Велика бібліотека має обширний книжковий фонд.

 
Музей імені Михайла Коцюбинського у Вінниці PDF Друк
П'ятниця, 31 жовтня 2014, 12:54

У 1927 році на околиці міста відкрився будинок-музей. Брат Коцюбинського, Фома Михайлович, помітив сумне запустіння будинку в 1925 році і потурбувався про створення комісії для перекладу садиби в статус музею. Першим директором був Коцюбінский. Він, разом з дружиною Катериною, займалися реставрацією сімейного маєтку і реставрацією будинку. За весь час існування музею, в ньому працювало багато відомих особистостей, які привнесли великий внесок в маєток і в культуру України. Завдяки збереженим речам, багатьом дослідникам було простіше проводити свої пошуки реліквій знаменитого письменника і простіше створювати свої книги-описи життя Коцюбинського. Тим більше, що є що вивчати - збереглося близько дев'яти тисяч предметів так чи інакше пов'язаних з письменником.

 
Вінницький Костел Святої Діви Марії PDF Друк
П'ятниця, 31 жовтня 2014, 12:53

На Соборній вулиці в 1746 році був зведений собор надзвичайної краси. Кошти на його будівництво пожертвував староста міста Людвік Калиновський. Гроші були виручені на судовому процесі з графом Потоцьким і від частини помістя. Проект був задуманий і виконаний в незвичайному стилі тосканського бароко, що надає споруді особливості і неповторності. Саме в той період було побудовано багато нових монастирів. Побудований він був спеціально для громади капуцинів, яка тоді активно розвивалася в Україні. Незабаром влада почала бачити загрозу у швидко зростаючому просторі капуцинів і вирішила позбутися багатьох їх монастирів. Вони поступово ліквідували всі монастирі. Останнім був знищений монастир у Вінниці. Костел закривали кілька разів, переробляли під лекторій і читали в ньому атеїстичні лекції.

 
Національний музей-садиба Пирогово PDF Друк
П'ятниця, 31 жовтня 2014, 12:52

Одна з найвідоміших визначних пам'яток міста знаходиться в садибі Вишня, яка відрізняється особливою пишністю природи. Саме в цьому місці останні двадцять років свого життя трудився на своїми роботами знаменитий на весь світ вчений, педагог і хірург Микола Іванович Пирогов. Можливо, саме тут йому прийшла ідея про створення Товариства Червоного Хреста. Хто знає, на скільки нових відкриттів надихнув його цей мальовничий край.

Після його смерті працівники музею намагаються максимально правдоподібно зберегти умови, в яких жив і творив громадський діяч. Вся садиба складається з будинку, музея-аптеки, церкви-некрополю і великого меморіального парку. Це місце має всеукраїнське культурне значення.

 
Вінницькі «Мури» PDF Друк
П'ятниця, 31 жовтня 2014, 12:49

Величний архітектурний ансамбль зведений в 1613 році на узвишші по вулиці Соборній. Тоді огорожею були товсті цегляні сцени та башти. Власне тому й назвали в народі - Мури. А потім вже і змінювати не стали. За іншою легендою назва пішла від заживо замурованої в стінах людини. Зараз стіни існують в менш пристойному стані, велика частина зруйнована, обсипалася або в аварійному стані. Весь комплекс перебуває ніби в поглибленні. Складно сказати, що послужило цьому причиною. Можливо, грунт просто розмило.