Сьогодні — день української писемності і мови

PDF Друк
Середа, 09 листопада 2016, 18:29

9 листопада - свято української мови як одного з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші предки. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може гордитися наш народ.

Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 «Про День української писемності та мови» від 6 листопада 1997-го.

За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Вважається, що саме Нестор-Літописець став прабатьком української писемної мови.

Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою та багатьма іншими видатними українцями.

Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни.

Українська держава повинна гарантувати своїй національній мові всебічну підтримку, зробити якнайбільше для того, щоб її престиж в нашому суспільстві зростав, вона міцніла й розвивалася разом із іншими мовами нашої вільної, багатонаціональної країни.

 


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Коментарі 

 
0 #1 Cliff 14.05.2017 15:17
ремонт стиральных машин полуавтомат харьков
сколько стоит ремонт стиральной
машины
замена подшипников в стиральной машине
индезит
стиральные машины харьков
замена подшипников в стиральной машине аристон

Feel free to surf to my blog post; харківська область: https://goo.gl/gDyn6u
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити