В рамках програми «Питна вода», цього річ реалізують 10 проектів на загальну суму 5 млн грн

PDF Друк
Вівторок, 08 листопада 2016, 20:22

Протягом останніх років гостро постає проблема забезпечення населення якісною питною водою. Тривалі посушливі періоди, які спостерігаються на території країни протягом останніх років, призвели до зниження водного горизонту та погіршення якості питної води.

В багатьох населених пунктах рівень води в джерелах понизився до критичних позначок, а в окремих – вода зникла взагалі.

Загальнодержавна програма «Питна вода» не фінансується з державного бюджету з 2012 року.

Більшість підприємств водопровідно-каналізаційного господарства збиткові та не володіють достатнім фінансовим ресурсом для реалізації великих проектів.

В таких умовах облдержадміністрацією спільно з обласною Радою винайдено можливість для реалізації Обласної програми «Питна вода».

В 2016 році, процедура фінансування Обласної програми «Питна вода» з обласного бюджету дещо змінена. Територіальним громадам пропонується отримати кредитні ресурси на умовах повернення, на 3 роки під 6% річних.

Прийняте рішення про кредитування територіальних громад було важким, але об’єктивним в умовах переходу до ринкових відносин, передачі більшості владних повноважень на місця та збільшення джерел наповнення місцевих бюджетів. Крім того, дана система фінансування використовується в країнах Європейського союзу та підтвердила свою економічну ефективність.

Відповідно до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року №58 «Про внесення змін до рішення 3 сесії обласної Ради 7 скликання від 16 грудня 2015 року №22 «Про обласний бюджет на 2016 рік» Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації передбачені видатки та кредитування загального фонду обласного бюджету за КТКВК 250903 «Надання бюджетних позичок суб’єктам підприємницької діяльності» на загальну суму 
5 000,0 тис. грн.

Для можливості використання коштів обласного бюджету в якості бюджетних позичок (кредитів) Департаментом підготовлено та внесено зміни до Обласної програми «Питна вода», якими передбачена можливість кредитування програмних заходів. До учасників програми включено КО «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву», як оператора з надання кредитів з обласного бюджету.

Крім того, Департаментом розроблено Порядок використання коштів обласного бюджету, що передбачаються на виконання заходів, зазначених в Обласній програмі «Питна вода» та Положення про обласну конкурсну комісію з питань розподілу та використання коштів обласного бюджету, які затверджені розпорядженням голови облдержадміністрації від 01.07.2016 року №494.

Протягом року проведено три засідання обласної конкурсної комісії (28.07.2016 року, 16.09.2016 року, 04.10.2016 року) та розподілено кредитні ресурси обласного бюджету на 10 проектів з розвитку та реконструкції систем централізованого водопостачання в населених пунктах області.

Комунальною організацією «Обласний Фонд сприяння інвестиціям та будівництву» укладено 10 кредитних договорів, в тому числі: с. Сальник Калинівського району, с. Олексіївка Жмеринського району, с. Котюжани, с. Роздолівка Муровано-Куриловецького району, м. Немирів (2 проекти), 
с. Угарове Оратівського району, смт. Шпиків, с. Тиманівка Тульчинського району та с. Довжок Ямпільського району на загальну суму 4873,271 тис. грн.

Таким чином в 2016 році, в рамках програми «Питна вода» проводиться бюджетне кредитування та виконання робіт по 10 проектам на загальну суму 5,0 млн. грн.

 

 


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити