Томашпіль відзначив 400-річчя з дня першої історичної згадки

PDF Друк
Понеділок, 29 серпня 2016, 12:47

Багато радощів, пісень та дитячого сміху. Все це було вчора на площі Тараса Шевченка в селищі Томашпіль Вінницької області. Зібрало томашпільчан спільне свято – 400 років з часу першої історичної згадки про мальовниче селище.

Розділити радість свята завітали почесні гості. Зокрема, були присутні голова обласної Ради Анатолій Олійник, народний депутат України Іван Спориш, Митрополит Могилів-Подільський та Шаргородський Агапіт, Митрополит Вінницький та Барський Симеон, настоятель Свято-Успенського храму отець Михаїл, декан Томашпільського деканату настоятель Римо-Католицької парафії отець Станіслав та багато інших поважних гостей.

Для томашпільчан це було справжнє свято і готувалися вони до нього з особливою відповідальністю. Це було помітно в усьому: багато повітряних кульок, квітів та гарного позитивного настрою. Кожна організація та установа селища за допомогою виставок презентувала свою історію розвитку та становлення.

З ювілеєм селища томашпільчан привітав голова обласної Ради Анатолій Олійник.

- Шановні гості, колеги, дорогі земляки, - звернувся до присутніх Анатолій Дмитрович. – Днями Україна відзначала своє 25-річчя незалежності. У важкій тисячолітній, столітній боротьбі наш народ здобував собі незалежність. На своїй Богом даній землі, прагне жити у своїй державі. Багато наших земляків загинули. У сьогоднішній боротьбі 187 жителів Вінницької області віддали своє життя за утвердження справжньої держави України. Серед них і наш земляк-томашпільчанин Ігор Гаврилюк.

Анатолій Дмитрович запропонував вшанувати пам'ять загиблих героїв хвилинною мовчання.

Після цього зачитав вітання голови Верховної Ради України Андрія Парубія: «Дорогі томашпільчани! Щиро вітаю вас з 400-річним ювілеєм вашого рідного селища. Історія мальовничого подільського краю – це сувій легенд і переказів, ратні подвиги і творча праця пращурів. Сучасний Томашпіль славиться здобутками працьовитих цукроварів і аграріїв, будівельників і освітян, співочими талантами та спортивними досягненнями». Після вітальних слів подарував телевізор.

Зі святом томашпільчан привітали також голова Томашпільської селищної ради Валерій Немировський, голова райдержадміністрації Олександр Закорченний та голова районної ради Дмитро Коритчук. Для гарного настрою жителів селища та його гостей було організовано концертну програму, де виступали заслужений артист України Микола Янченко, пародист DZIDZIO, шоу-балет «Екстрім», театр вогню «DOZORI» та багато інших. Найменших гостей свята розважали лялькові Міккі та Мікі Маус та всім охочим дарували морозиво.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити