Представники Євросоюзу моніторили як проходить протидія торгівлі людьми у Вінниці

PDF Друк
Четвер, 26 березня 2015, 13:17

Одним з етапів створення безвізового режиму з Євросоюзом для України є налагодження роботи із іноземцями та протидія торгівлі людьми. Дізнатись про проблеми та здобутки  Вінниччини у цій царині 26 березня до Вінниці завітали представники Євросоюзу. Зустріч проходила у два етапи. Спершу з європейцями поспілкувались представники органів влади, а потім розповісти про ситуацію на Вінниччині мали змогу представники громадських організацій.

Заступник голови ОДА Ігор Івасюк зазначив, що з2012 року п'ять осіб отримали статус жертви торгівлі людьми. За 2014 рік звернулося 1328 людей з проханнями допомогти стосовно різних питань, що пов’язані з різними аспектами міграції та захисту прав. Більшість з тих, хто звертався – жінки, їх 965. Серед найбільш запитуваних проблем стали консультації стосовно працевлаштування – 233 звернення та питання, які стосуються виїзду за кордон – 169 звернень.

Івасюк зазначив, що у питаннях прротидії торгівлі людьми обласна влада співпрацює із такими громадськими організаціями як «Джерело надії», «Форум», «Пані Всесвіт», «Чоловіки проти насильства» та «Прогресивні жінки».

Представниця місії Євросоюзу Деніз Чарльтон сказала, що проблеми, наявні в Україні стосоно міграції та захисту прав мігрантів притаманні усій Європі. Зокрема, в Ірландії, де багато працює Деніз, державні органи вирішують схожі проблеми, що і українські чиновники.
З вересня минулого року Овідіу-Віорел Нафтанайла працює у координаційній групі Шенгенської зони та є контактною особою у процесі так званої лібералізації візового режиму між Україною та ЄС:

- Вінниця – серце України. А в України – дуже тепле серце. За десять хвилин у Вінниці я дізнався про місто і країну більше, ніж можна було побачити на «Діскавері». Якість міста полягає у сердешності його людей. Ми приїхали до Вінниці не для моніторингу і оцінки, алиш ещоб узагальнити практику роботи у кількох галузях.

Наталя Заболотна зазначила, що координую питання протидії торгівлі людьми обласне управління у справах сім’ї, молоді та спорту. Програма, що була розроблена на рівні області, яка регулює зокрема і теми круглого столу, була розроблена та схвалена ще до прийняття цільової загальнодержавної програми по протидії торгівлі людьми. Комплексний підхід обласної програми розбито на чотири напрями: захист сім’ї, демографічний розвиток, безпосередньо протидія торгівлі людьми та рівність прав жінок та чаоловіків.
Керівник обласної міграційної служби Борис Наливайко навів кілька статистичних даних. Так, за словами Наливайка, у Вінниці сьогодні проживає 35 біженців, переважно із Сомалі. 21 особа отримала додатковий захист. Постійно живуть на Вінниччині 8413 іноземних громадянина, тимчасово – 2787 іноземців.

- З них 20148 є студентами. За минулий рік кількість іноземців-студентів збільшилась на 500 осіб. Це стало наслідком злагодженної роботи органів влади та МВС по створенню умов для захисту іноземців від злочинних посягань, - сказав Наливайко.

- В першу чергу, іноземні студенти приїжджають до Вінниці, тому що в нас гарні учбові заклади, - зазначив Ігор Івасюк.

Також Борис Наливайко зазначив, що у Вінниці створено центр по роботі з біженцями, де є достатні умови для конфеденційного відбору інформації, а неповнолітнім шукачам притулку у Вінниці безкоштовно надають допомгу працівник соціальних служб та адевокат. За минулий рік у Вінниці зареєстровано 365 нових сімей з іноземними громадянами.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити