Наука і технології
Вінницькі студенти створили розумне взуття PDF Друк
Четвер, 03 березня 2016, 16:47

GPS навігатор, функції самозашнуровування, клімат-контролю, та допомога для людей із фізичними вадами та забудькуватих – все це характеристика не гаджетів, а звичайних устілок для взуття. Першокурсники Вінницького національно технічного університету Роман і Дар’я винайшли неординарне взуття нового покоління, керувати  яким можна буде з телефону через Bluetooth.

Назву своєму витвору техніки юні науковці дали «Смарт шуз», тобто розумне взуття. Над проектом винахідники працювали не більше року та вже встигри представити його на всесвітній виставці.

Автор винаходу Роман Лановий розповів, що багатофункціональні устілки, перш за все, стануть в пригоді людям із особливими потребами. Завдяки спеціальному датчику можна буде дізнатися чи поруч є якась перепона на шляху чи рівна поверхня. А для людей, яким важко згинатися створена функція, яка самостійно відповідає за шнурування взуття всього за кілька секунд.

Також устілки відповідають за підвищений комфорт носія. Вони регулюють температуру взуття: вмикають підігрів або кондиціонер. Також є функцію масажу стопи.

Устілки винахідники планують розробляти до будь-якого фасону взуття. Ними зможуть скористатися  як любителі спортивного стилю, так і дівчата на підборах.

 
Юний геній Вінниччини PDF Друк
П'ятниця, 12 лютого 2016, 17:05

Старшокласник працює над приладом для очищення води

Хлопець із міста Ладижин довгий час цікавиться технікою. Із шостого класу Руслан Мамедов почав ходити на гурток  радіоконструювання. Через кілька років його науковий керівник запропонував узяти участь в захисті наукової роботи МАН. Тоді Руслан не отримав призового місця, бо не вистало достатнього часу на підготовку, але хлопець не засмутився і продовжував працювати.

За останні два роки Руслан брав участь в обласній виставці юних техніків. Також він зайняв 3-тє місце у конкурсі «Майбутнє України».

 
За три роки на Вінничині закрито 79 шкіл PDF Друк
Вівторок, 26 січня 2016, 15:57

«Це нормальний процес – лякатися нічого, адже все відбувається за згодою громади» - Івасюк.

ааааа

Сьогодні, 26 січня, голова Вінницької ОДА Ігор Івасюк повідомив журналістам про те, що оптимізація шкіл на 2016 рік не передбачена. Адже, за його словами, школи закриваються лише через те, що в них нікому навчатися, або у крайньому випадку, якщо будівля в аварійному стані.

Крім того, Івасюк підбив підсумок  минулого року, і зазначив: «За три роки в області було закрито 79 шкіл, за 2016 рік було закрито вісім шкіл, проте одну було відкрито.  Але не потрібно лякатися цифр, бо оптимізація шкіл відбувається відповідно до потреб населення. Ми досить довго формували мережу шкіл, яка б відповідала тій кількості населення яка в нас є на сьогодні по всій області. Спочатку у нас була проблема, щодо підвезення, бо не всім було легко діставатися своїх навчальних закладів. Та наразі, ця проблема усунена: майже у всіх районах області є спеціальний транспорт для перевезення дітей».

Також голова ОДА зазначив, що не потрібно бентежитись через те, що можуть закрити ще якісь школи. Наразі такої потреби немає, тому що кількість школярів за останні два роки зовсім не змінилася: не скоротилася, але й не збільшилась.

 
Перший у Вінниці - «Vinnytsia StartUp Day #1» PDF Друк
Понеділок, 28 вересня 2015, 17:07

Цими вихідними у Вінниці пройшов ІТ- форум, результатом якого стало відкриття у Вінниці центра ІТ підприємництва Вінниччини.

Розвиток ІТ – технологій в Україні є надзвичайно прогресивним, наслідком чого є співпраця багатьох країн світу із українськими фахівцями у ІТ- сфері.

Захід проводили   керівники проекту «I-HUB», який покликаний підтримувати підприємництво та інновації у сфері ІТ.

«I-HUB» - це проект, який вже діє у двох містах Украіни – Киів, Чернігів. При виборі міста керівники «I-HUB» оцінюють активність жителів міст у розвитку ІТ – технологій. Та  обравши підходяще місто шукають нові стартами у цій сфері та охоче допомагають у реалізації найуспішніших ідей.

 
У Вінниці проходить Європейський тиждень сталої енергетики PDF Друк
Вівторок, 16 червня 2015, 15:33

Сьогодні стартувала акція «Вінниця за чисте майбутнє» у рамках відзначення Європейського тижня сталої енергетики. Всі бажаючі можуть долучитися до збору використаних батарейок, ємності для яких розташовані у Прозорих офісах міста.

Вже традиційно під час проведення у Вінниці Європейського тижня сталої енергетики проходить збір використаних батарейок. У місті встановлюють спеціальні контейнери, куди вінничани можуть їх приносити.

16 червня у рамках акції «Вінниця за чисте майбутнє» такі ємності розташували у Прозорих офісах міста. Вже з самого ранку вінничани почали зносити до них батарейки. Долучилися до акції й працівники Територіального центру соціального обслуговування Вінницької міської ради, які принесли з дому 122 використані батарейки.

 
Повітряний простір у вінницьких технологіях PDF Друк
Середа, 25 березня 2015, 17:45

Вінницькі технологи почали придумувати різні літальні апарати для того, аби бачити, що відбувається на стороні ворога. Це не тільки нова техніка, нові технологічні повітряні розробки, - це ще спеціально підготовлені батальйони з українськими військовослужбовцями, які пройдуть спеціальну практику та навчання з повітряною технікою. Це сприяє позитивно для Збройних сил, оскільки хто як не вони, дуже сподіваються закінчити таку жахливу війну на сході нашої країни.