У Вінниці пройшов другий етап Чемпіонату України з дріфтингу

PDF Друк
П'ятниця, 08 липня 2016, 13:19

Видовищна боротьба, непередбачуваний подіум: у Вінниці пройшов другий етап Чемпіонату України з дріфтингу.

2-3 липня на аеродромі Калинівка під Вінницею вітчизняні майстри бічного заносу завзято палили гуму та били машини – тут проходив другий з чотирьох етапів Чемпіонату України з дріфтингу Belshina Drift Championship of Ukraine, організований Вінницькою федерацією драгрейсингу і дріфту.

Неймовірні водійські вміння та сенсаційні можливості своїх монструозних авто на спеціально побудованій трасі демонстрували 27 пілотів, до складу яких повернувся призер позаминулих років Віталій Лютий. Разом з досвідченими гонщиками з Одеси, Харкова, Києва тут давали кута молоді спортсмени зі Львову та Вінниці. Вперше за історію чемпіонату спортсмени офіційно змагалися не тільки в особистих, а й у командних заліках.

Окрім суддівських завдань та жахливої спеки, життя спортсменам ускладнювала небезпечна бетонна огорожа траси. Для покращення безпеки глядачів організатори поставили бетон ближче до треку, його було більше. І хоча пілоти – гонщики підготовлені та до всього звичні, – аварій, крешів та kiss the wall під час вінницького етапу було чимало. Це надало вінницькій гонці особливого колориту та неабияк вплинуло на розподіл подіуму між лідерами змагань.

Після багатогодинних парних заїздів у півфіналі опинилася прогнозована зіркова трійка: Олександр Гринчук, Дмитро Іллюк та Нікіта Лук’янов. Їм залишалося розіграти між собою бронзу, срібло та золото. Під час сутички за титули розпочалися дива. В заїзді за третє місце зустріч двох легендарних одеситів Гринчука та Іллюка закінчується іще не розпочавшись – на постановці відбувається зіткнення авто, обидва герої відправляються до парк-сервісу з надією на своїх механіків. Nissan 350Z швиденько ремонтують, а от бойове авто срібного призера 2015 року Дмитра відмовляється повертатися до життя. Він робить хід конем і виїжджає продовжувати гонку на запасному авто – першому на території СНД 1000-сильному Nissan Silvia c14, найпотужнішій машині чемпіонату. Але не обкатаний та не налаштований дивовижний монстр поступається перевіреному двома етапами старому доброму дріфт-кару. Далі проходить триразовий чемпіон України Олександр Гринчук, Spec-R логічно стає третім.

Та вдача Грині посміхалася недовго, в першому ж заїзді з Лук’яновим одесит контактує з бетоном: обвіси по трасі збирають маршали, авто забирає евакуатор. За відведений регламентом час механіки не встигають довести авто до конкурентного стану, Гринчук не ризикує продовжити боротьбу. Золото подіуму дістається киянину – Нікіта вперше отримує кубок за чемпіонське місце.

Публіка, в свою чергу, також не лишилась без призів та нагород – окрім порції адреналіну, активні вболівальників отримали призи від партнерів чемпіонату. Фанати, що не змогли насолодитися димом горілої гуми вживу, тамували спрагу переглядом прямої трансляції.

Наразі половина Belshina Drift Championship of Ukraine лишилася позаду, за сумарною кількістю балів у проміжній таблиці (з якою можна ознайомитися на сайті http://www.driftukraine.com) визначаються потенційні лідери гонки. Основна інтрига розгорнеться вже скоро – третій етап в Одесі відбудеться 30-31 липня. Ймовірне повернення у гонку чемпіона минулого року Олексія Головні робить очікування іще більш напруженим. Остаточні результати цього року дізнаємось під час фіналу, що відбудеться 3-4 вересня на легендарному автодромі «Чайка» у Києві.

Слідкуй за чемпіонатом, вболівай за своїх фаворитів!


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити