Категорії
Наша історія
Сучасна історія Вінниці PDF Друк
Вівторок, 17 лютого 2015, 16:07

Найпрекрасніший період на території міста Вінниці – це розбудова міста в сучасності. З розпадом Радянського Союзу і здобуття Україною своєї незалежності, призвело до покращення життя всього населення міста Вінниці.

Почали виконувати ряд певних дій: 1) відбудова різних ринків; 2) відбудова всіх доріг; 3) започаткування щодо економічної діяльності; 4) відновлення адміністративного управління краю; 5) відновлення будівель та споруд; 6) забезпечення міста інженерними і технічними робітниками для його відновлення; 7) забезпечення міста новою документацією відповідно до чинного законодавства; 8) відтворення дорожньої розв’язки доріг міста; 9) внесення змін щодо екології; 10) почали реконструкцію лікарень в місті 11) почали будувати торговельні і розважальні центри для молоді тощо.

 
Період «Брацславщини» в історії міста Вінниця PDF Друк
Вівторок, 17 лютого 2015, 16:06

Період «Брацславщини» - найцікавіший період в історії міста Вінниця. Цей період починається ще з далекого 1566 року. Саме у той період Вінницю захопило військо Брацславське. Для міста Вінниця цей період був майже крахом, оскільки до нових порядків жителі міста не звикли. Відповідно до знаменитої Люблінської унії, це Брацславське військо увійшло до складу такоїж знаменитої Речі Посполитої. Так як у Вінниці були дуже хороші, густі землі та ліси, то звичайно їх хотіли захопити. Це було дуже вигідно для шляхтичів Брацславського війська. Згодом, місто вінниця стало адміністративним центром цього війська. Здобувши нове звання, першим ділом почалася розбудова і відбудова міста Вінниця. Біля річки «Буг» зводили нові замки і будівлі, які обороняли місто вінниця від нападів різних тодішніх існуючих і воєвничих племен. Звели навіть цілий великий замок. Схема вулиць біля замку була дуже цікавою, адже міст від замку був побудований до маленького острова, і ця пам’ятка існує і до сьогодення.

 
Війна в місті Вінниця PDF Друк
Вівторок, 17 лютого 2015, 16:05

Коли тільки почалася Перша війна в місті Вінниця ніхто не очікував, але всі були на поготові до неї. Люди готувалися заздалегідь, їх закликали приєднуватися і об’єнуватися  один з одним, оскільки весь народ повинен був досягти єдиної цілі – утримати свої землі та території. Дійсно, український народ чекав потрясіння і воно здійснилося. Здійснювалися різноманітні мітинги на різноманітні теми. Народ охопив хаос, всі бралися за зброю. Перша світова війна була справжнім поштовхом до початку Другої світової війни.

В Другій світовій війні почалися невідворотні дії. Зіткнулися дві найстрашніші тодішні диктатури Сталін проти Гітлера. Почалось активне будівництво укріплень, різних доріг (таємних та не таємних), активне захоплення підприємств, установ та організацій, навіть нафтових баз, які тоді ще працювали. В місті Вінниця було збудовано безліч воєнних і таємних бункерів, в яких проводилися збори керівництва для обговорення важливих деталей подальших воєнних дій. З цих бункерів на пряму, навіть, віддавалися серйозні накази. Всі конфлікти проходили саме на території міста Вінниця в цих таємних бункерах. Можна сказати з упевненістю, що дійсно вся документація, накази і важливі воєнні питання обговорювалися саме в цьому місті.

 
Давня історія міста Вінниця PDF Друк
Вівторок, 17 лютого 2015, 16:04

На території міста Вінниця люди поселилися дуже давно. Археологи на цій землі знайшли дуже багато різноманітних знарядь для оброки сільського хазяйства, старі поховання, пізніші поселення різних племен, які проживали на цій території в різні часи. Територія міста Вінниці знаходиться біля єдиної ріки, яка там протікає – Буг. Географічні умови дуже хороші: 1) не дуже сніжна й морозна зима; 2) не засушливе літо; 3) в ті часи, були достатньої густоти ліси тощо.

Щодо періоду Київської Русі у місті Вінниця, то період був не легким. За землі постійно боролися різні князі, їх постійно поселяли різні племена та народи. Також про це багато згадується в літописах, які знайдені і збережені на сьогоднішній день.  На цих самих землях достатньо довгий період панувало Велике князівство під володінням й правлінням князя Литовського. Про міста, які створювалися на території міста Вінниця до сих пір зберігається багато згадок, які записані у певних літописах. Багато хто з народу та тодішньої влади вважали, що Литовське королівство – це лише умовний замок, який стоїть для збереження цілісності міста. Тільки для того, щоб тримати в ньому оборону та не дати почати вторгненню ворожих воєнних військ.