Історія
Розкопки Вінниці PDF Друк
Вівторок, 25 липня 2017, 17:44

Кожне місто має свою історію, минуле. Це потрібно досліджувати та багато чого вже відомо, проте потрібно поповнювати запаси знань та знаходити щось нове, чим і займаються науковці в Вінниці. Щороку з липня до середини серпня, кілька років поспіль на Замковій горі тривають історичні розкопки древнього поселення. Колись давно тут стояв дерев’яний Литовського замок, де нині археологи знаходять кераміку, печі та останки людей. Розкопки ведуться і зараз, адже кожного року знаходять щось нове. Саме для цього і копають, щоб дізнатись більше про місто та тих, хто тут жив раніше.

 
Чим не вгодив Петро Могила вінничанам? PDF Друк
Понеділок, 29 лютого 2016, 17:42

Нещодавно на офіційному порталі Вінницької міської ради «засвітилася» петиція з проханням не називати прізвищем видатного українського діяча Петра Могили жодної з вулиць міста. За таку пропозицію проголосувала численна кількість вінничан.

Як пояснюють громадські активісти, вони не мають нічого проти особистості Петра Могила та цінують його немалий внесок в розвиток політичного, церковного та освітнього життя України, зокрема Вінниці. Однак жителям обласного центру здається, що прізвище Могила не надто гарно, щоб ним називати вулицю. «Вона навіюватиме, особливо на іноземних туристів неприємні асоціації та песимістичні враження», - висловився ініціатор петиції Роман Яков.

 
У Вінниці пройде марш вишиванок PDF Друк
Неділя, 18 травня 2014, 10:59

17 травня у Вінниці стартує унікальний марш вишиванок. Учасники маршу почнуть свою ходу з Європейської площі (вежа по вул. Козицького). Жителі Вінниці проведуть марш вишиванок17 травня у Вінниці стартує унікальний марш вишиванок. Учасники маршу почнуть свою ходу з Європейської площі (вежа по вул. Козицького). Організатори події закликають всіх бажаючих патріотів своєї держави одягнути вишиті сорочки і взяти участь у святковому дійстві. В акції також планують взяти участь представники велосипедних клубів області, члени байкарських клубів та Автомайдану.

 
Вінничанин будує генеалогічне дерево своєї родини PDF Друк
П'ятниця, 08 листопада 2013, 23:32

Історія роду для 22-річного Сергія Павлова стала хобі ще зі шкільної лави. Тоді він і припустити не міг, що завдання на краєзнавчому гуртку скласти невелике генеалогічне древо з часом стане справою його життя. Ось уже протягом багатьох років він по крихтах збирає інформацію про своїх родичів, добуваючи старі фотографії

На сьогоднішній день його родовід налічує більше 500 чоловік.

Історія роду для 22-річного Сергія Павлова стала хобі ще зі шкільної лави. Тоді він і припустити не міг, що завдання на краєзнавчому гуртку скласти невелике генеалогічне древо з часом стане справою його життя. Ось уже протягом багатьох років він по крихтах збирає інформацію про своїх родичів, добуваючи старі фотографії, листи, документи, годинами студіюючи волгоградський архів і виїжджаючи на місця поховань. Ось тільки не всі родичі з полюванням діляться з Сергієм відомостями, думають, що він хоче використати їх у якихось особистих цілях, а насправді, хлопець просто всерйоз захоплюється історією.